Ukupno: 1947311

Pohvale na LiDraNu
Autor: Ivana Kranjčec, 16. 2. 2018.

Danas su, 16. veljače, polaznici Dramske skupine naše škole sudjelovali na Županijskoj smotri LiDraNo u Krapini. Nastupili su s dramsko-scenskom igrom Antibajka autorice Majde Tometić, a pod vodstvom učiteljice Željke Meštrović Kruhak.

Stručni žiri sastavljen od istaknutih dramskih umjetnica, Stephany Jamnicky, Marije Borić i Mirele Videk Vranjec, pohvalio je sigurnost u scenskom nastupu svih članova skupine ​(Marte Duž, Lovre Jambreka, Elene Ljubek, Matea Merkaša, Gabriele Pavetić, Leone Pavetić, Laure Stanić i Domenike Valjak), a osobito glumu osmašice Marte Duž, koja je utjelovila lik Crvenkapice, te šestašice Laure Stanić koja je igrala Maricu.

U kategoriji grupnog nastupa osnovnih škola nastupilo je jedanaest škola koje se bave dramsko-scenskim stvaralaštvom. Za državnu smotru koja će se održati početkom travnja predložene su dvije od njih – OŠ Marija Bistrica i OŠ Lijepa naša Tuhelj.

Lidrano je otvorio župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović te ravnateljica OŠ „Ljudevit Gaj” Dragica Belošević. Župan je istaknuo da na smotri sudjeluje 215 učenika i 105 mentora iz osnovnih i srednjih škola županije, što je izuzetno velik broj. Tu je i sjajan žiri koji čine naši književnici, umjetnici i novinari koji mogu na ovakvim natjecanjima djeci dati i pokoji savjet, te im je omogućeno da popričaju direktno sa svojim idolima, i to je zasigurno jedan doživljaj za sve učenike koji će danas proći kroz LiDraNo“.

Čestitamo svim učenicima i voditeljici!