Ukupno: 1947855

MathFest 2018.
Autor: Ivana Kranjčec, 4. 5. 2018.

Festival matematike Krapinsko-zagorske županije – ˝MathFest˝ održao se u petak, 27.travnja, u prostorijama Hotela "Well" u Tuheljskim Toplicama.

“MathFest” organizira Matematičko društvo Krapinsko – zagorske županije “MathKaj”, a podrazumijeva ekipno natjecanje iz matematike za učenike od 3. do 8. razreda osnovne škole.

Zamjenica župana Jasna Petek otvorila je skup na kojem se okupilo oko 700 učenika i njihovih mentora.

Učenici naše škole ove su godine po prvi put sudjelovali na Festivalu te ovim putem zahvaljuju školi na podršci.

U kategoriji Tim65 zadatke su zajedničkim snagama rješavali Lucija Čehulić Staniša, Karlo Pavetić, Leona Pavetić i Ivana Pavlek, dok su u kategoriji Tim87 snage udružili Patrik Boroš, Marko Meštrović, Lovro Jambrek i Magdalena Čehulić.

Cilj je naših učenika ostvaren – zauzeli su odlične pozicije za prvo sudjelovanje na MathFestu!  Tim petaša i šestaša zauzeo je 37. mjesto od ukupno 49 timova, dok je tim sedmaša i osmaša zasjao na 29. mjestu od prijavljena 34 tima.

Učiteljice matematike bile su najzadovoljnije vidjevši učenike kako nakon dvosatnog rješavanja zadataka izlaze s osmijehom na licu! Trud i želja bili su nagrađeni sladoledom i sokovima. Upoznavanje i druženje s učenicima i učiteljima iz ostalih škola te iskustvo sudjelovanja na nama novom obliku natjecanja svakako je neprocjenjivo i nastojat ćemo ga ostvariti i dogodine.

Učiteljice Ana i Maja