Ukupno: 1946781

Terenska nastava učenika petih razreda
Autor: Ivana Kranjčec, 8. 6. 2018.

U utorak je, 5. lipnja, ostvarena terenska nastava učenika petih razreda u Bedekovčini s učiteljem Tehničke kulture Krunoslavom Borošem, pedagoginjom Ljubicom Gorički i učiteljicom Hrvatskoga jezika Ivanom Kranjčec. Kao što je i Školskim kurikulumom planirano, posjetili su tvornicu namještaja Grading i Općinsku knjižnicu i čitaonicu.

U Gradingu su učenici upoznali različite načine obrade drve, pogledali strojeve i različite materijale koji se koriste u proizvodnji brojnih vrsta namještaja. Ovom prilikom posebno zahvaljujemo svim djelatnicima, a posebno voditelju proizvodnje gospodinu Daliboru Tadiću koji je bio naš vodič. Moramo istaknuti i susretljivost i strpljivo tumačenje prilikom obilaska tvornice i prodajnog salona te još jednom pohvaliti domaćina koji je nakon razgleda učenike i počastio.

I u knjižnici su naši petaši učili i uživali. Ravnateljica Vesna Šaronja predstavila im je ulogu knjižnice i knjižnu građu. Nakon toga, sudjelovali su u radionici „Kasting (casting) knjiga“ u kojoj su ocjenjivali knjige prema danim kriterijima (kreativnost naslova, grafička obilježja, odabrani ulomak...).

Iako su na početku učenici smatrali da im je Bedekovčina „preblizu“ za terensku nastavu, na kraju su zaključili da bi je rado ponovili i preporučili ostalima.