Ukupno: 1947853

Naša škola - DIGITALNO ZRELA ŠKOLA (5)!
Autor: Zdenko Kobeščak, 6. 8. 2018.

Analizom rezultata vanjskog vrednovanja po svim područjima naša je škola ostvarila izvrstan rezultat te je ocijenjena kao DIGITALNA ZRELA ŠKOLA (5)!

U ovom trenutku u Hrvatskoj ima manje od 4% takvih škola!

Opis razine:
U školi se vrlo jasno prepoznaje važnost primjene IKT-a u učenju, poučavanju i poslovanju škole. Djelatnici škole provode integraciju vizije i dugoročnih ciljeva primjene IKT-a u sve svoje strateške dokumente, kao i u sve aspekte svog djelovanja. Praksa upravljanja se oslanja na integraciju i dobivanje podataka iz svih informacijskih sustava koje škola posjeduje. Razvoju digitalnih kompetencija odgojno-obrazovnih djelatnika i učenika se pristupa sustavno kroz kontinuirane programe usavršavanja za odgojno-obrazovne djelatnike te dodatne nastavne aktivnosti za učenike. Odgojno-obrazovni djelatnici koriste IKT za napredne načine poučavanja, razvijanje novih nastavnih sadržaja i vrednovanja znanja te davanje povratnih informacija učenicima. Odgojno–obrazovni djelatnici i učenici redovito štite autorskim pravom svoje digitalne sadržaje. Postoji i zajednički repozitorij sadržaja koji mogu koristiti odgojno-obrazovni djelatnici i učenici. Pristup IKT resursima je osiguran u svim prostorijama škole. Škola samostalno planira i nabavlja IKT resurse. U cijeloj školi je razvijena mrežna infrastruktura. Razvijen je sustav informacijske sigurnosti te se sustavno provodi kontrola i planira licenciranje programske potpore. Školu karakterizira vrlo raznolika IKT projektna aktivnost, suradnja odgojno-obrazovnih djelatnika i učenika te suradnja škole i drugih dionika korištenjem online komunikacijskih alata i informacijskih sustava škole.