Ukupno: 1951173
Ovaj mjesec: 1927
« Prosinac 2018 »

ŽUPANIJSKA RAZINA ČITANJA NAGLAS
Autor: LJUBICA GORIČKI, 13. 11. 2018.

U srijedu, 7. studenoga, održana je županijska razina Natjecanja u čitanju naglas. Natjecanje je održano u Općinskoj knjižnici i čitaonici Marija Bistrica, a natjecalo se 17 učenika iz deset osnovnih škola naše županije. Pobjednica natjecanja u mlađoj kategoriji je Paulina Švaljek iz OŠ Marija Bistrica, a u starijoj kategoriji Jana Šalec iz OŠ Oroslavje.

Natjecatelji su ispred stručnog povjerenstva, sastavljenog od profesorice hrvatskog jezika Ivančice Tomorad, umirovljene učiteljice hrvatskog jezika Marije Micak i direktora Radija Marija Bistrica Elvisa Lackovića, trebali predstaviti sebe i pročitati ulomak iz odabrane knjige. Cilj natjecanja je pokazati čitalačko umijeće i prenijeti svoju ljubav prema čitanju.

Našu školu predstavljala je Lora Končić, učenica 5. a razreda, koja je, zadivivši članove povjerenstva, osvojila visoke ocjene te u mlađoj kategoriji zauzela drugo mjesto u županiji. Čestitamo joj na tome!

Lora ističe da je čitanje dio nje, a čita svakog dana! Knjigu koju je odabrala za natjecanje toplo svima preporučuje. Riječ je o knjizi  Pobuna Pauline P. autorice Sanje Polak.

Inicijator natjecanja, prozvanog svečanošću knjige i čitanja, Narodna je knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac iz Siska u suradnji s Hrvatskim knjižničarskim društvom. Cilj natjecanja je popularizacije knjige i čitanja.

Željka Meštrović Kruhak