Ukupno: 1951175
Ovaj mjesec: 1929
« Prosinac 2018 »

Odgovor Veleposlanstva Republike Poljske
Autor: Zdenko Kobeščak, 26. 11. 2018.

U novom volonterskom projektu naše škole zamolili smo veleposlanike raznih država da nam prenesu svoja iskustva u odgoju i obrazovanju djece i mladih u promicanju brige za budućnost Zemlje.

S radošću i zahvalnošću donosimo odgovor Veleposlanstva Repubike Poljske  u Hrvatskoj:

Poštovani,
na početku, ispričavam se na kasnom odgovoru.

Ujedno bih ovim putem željela zahvaliti na pozivu i uime Nj. E. Andrzeja Jasionowskog, veleposlanika Republike Poljske u Republici Hrvatskoj, pohvaliti inicijativu organiziranja 1. Susreta Dobre volje u Vašoj školi.

Veseli nas jako činjenica da se s djecom od najmanjih nogu potiče rasprava o očuvanju okoliša.

Svijet u kojem će naša djeca odrastati mnogo se razlikuje od onoga koji su nama ostavili naši djedovi i bake, a ekološke teme nešto su s čime će nove generacije morati odrastati i pritom biti prisiljene odgovoriti na najveće i najteže izazove koji pred nama stoje. Stoga podizanje svijesti o situaciji u kojoj se Zemlja trenutno nalazi kroz razne projekte, događanja, informiranje o zelenim tehnologijam i mogućnostima koje nam daje znanost,  vrlo je važan korak prema tome kako bi i naša djeca jednoga dana mogla ovaj naš Planet ostaviti i svojim unucima.

Posebno nas veseli to što Vam se sviđa projekt GreenEvo te da ste odabrali Poljsku kao primjer zemlje u kojoj mnoge firme, institucije i stručnjaci iz različitih područja djeluju na račun zaštite okoliša. Stoga nam je čast biti dio Vašeg događanja i prisustvovati 1. Susretu Dobre volje u Vašoj školi.

Veleposlanstvo Republike Poljske na 1. Susretu Dobre volje predstavit će sljedeće osobe:

Bartosz Marcinkowski, I. tajnik i zamjenik konzula

Monika Cegnar Jurjević, stručnjak za ekonomska pitanja

Iako je datum 5.12. i vrijeme početka događanja (5 do 12) simboličan način da se uputi upozorenje svima nama da je vremena malo, veselimo se što zajedno s Vama, Vašim profesorima i učenicima, možemo pokušati biti dio rješenja za zeleniju i ljepšu budućnost.

Srdačan pozdrav,

Veleposlanstvo Republike Poljske u Zagrebu