Ukupno: 1951175
Ovaj mjesec: 1929
« Prosinac 2018 »

Prva nagrada za našu Učionicu na otvorenom!
Autor: Zdenko Kobeščak, 26. 11. 2018.

U petak, 23. studenog 2018. Hrvatska radiotelevizija je u Zagrebu proglasila pobjednike i dodijelila nagrade najljepšim školskim vrtovima u Hrvatskoj.

Riječ je o ekološko-obrazovnom projektu kojeg pod imenom „Najljepši školski vrtovi“ Hrvatska radiotelevizija provodi u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te uz potporu Ministarstva poljoprivrede, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te brojnih privatnih donatora. Pokroviteljica je ovogodišnjega natječaja i svečane dodjele nagrada bila predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović.

Prvu nagradu za najljepšu učionicu na otvorenome, koju dodjeljuje Ministarstvo znanosti i obrazovanja, dobila je Osnovna škola Stjepana Radića iz Brestovca Orehovičkog.
Konkretno, riječ je o našoj Zelenoj učionici u šumi "Šarov jarek", a prosudbeno Povjerenstvo se izrazito pohvalno referiralo na "Escape Forest" i druge inovativne oblike poučavanja u toj učionici.
Nagradu je dodijelila državna tajnica prof.dr.sc. Branka Ramljak, a primio ju je Zdenko Kobeščak, ravnatelj škole, u nazočnosti djelatnika škole, načelnika općine Bedekovčina Darka Bana i zamjenice župana Krapinsko-zagorske županije, Jasne Petek.

Osim besplatnog kupanja u Krapinskim Toplicama škola će biti nagrađena i s 10.000 kuna.

Inače, u projektu „Najljepši školski vrtovi“ sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola, dječjih vrtića, djeca iz centara za odgoj i rehabilitaciju te djeca iz domova bez odgovarajuće roditeljske skrbi, a sudjelovalo je više od 100 ustanova.
Projekt promiče isključivo organsku poljoprivredu, uzgoj izvornoga i domaćega bilja, prepoznavanje ljepote vlastita krajolika i povratak tradicijskim vrtovima u svim hrvatskim područjima.

Još jednom Vam zahvaljujem svima na uloženom angažmanu i podršci kojom su nas pratili i ohrabrivali u ovom i sličnim projektima, a posebno Hrvatskim šumama, te se nadamo da će i u ovoj školskoj godini najljepša hrvatska Učionica na otvorenom odzvanjati radosnim dječjim smijehom i razigranošću uslijed brojnih nastavnih i izvannastavnih ativnosti.