Brestovec Orehovički 40, 49221 BEDEKOVČINA

« Kolovoz 2018 »

Nagrađeni učenici 2012./2013.
Još jedna nagrada OŠ Brestovec Orehovički

OŠ Stjepana Radića iz Brestovca Orehovičkog jedina je škola iz Zagorja nagrađena na natječaju „Škola – prijatelj starijih: nauči me, naučit ću te!", za najbolje volonterske programe usmjerene prema osobama treće životne dobi. Dodjela novčanih nagrada održana je povodom 29. travnja, Europskog dana solidarnosti među generacijama, u Zagrebu. Osnovna škola iz Brestovca Orehovičkog primila je drugu nagradu, za svoj program "Zlatne godine u srcu Zagorja".

Na natječaj koji je raspisala Royalova zaklada za međugeneracijsku solidarnost prijavilo se 69 osnovnih škola iz cijele Hrvatske. Među njima novčano su nagrađene još Osnovna škola Sirač i Osnovna škola Vladimir Nazor iz Trenkova. Te škole, prema ocjeni Komisije, osmišljavaju i provode izvrsne volonterske programe u kojima učenici sudjeluju u razmjeni iskustava, znanja i vještina s osobama treće životne dobi.

Cilj natječaja je razvijanje socijalne osjetljivosti najmlađih za osobe treće životne dobi i senzibiliziranje javnosti za potrebe starijih te njihovu veću društvenu uključenost.

U subotu, 13. travnja, u Krapini je održano natjecanje ekipa prve pomoći iz Krapinsko-zagorske, Međimurske i Varaždinske županije. Natjecalo se 11 ekipa podmlatka i 7 ekipa mladeži.

Naši učenici Karlo Kobeščak, Patricia Tikvenjak, Mihaela Končić, Dorotea Valjak , Petra Valjak i Anja Komorski predstavljali su GD CK Zabok. Vodio ih je Davor Žažar. Odlično su se pripremili i osvojili treće mjesto (s pripadajućim medaljama i peharom). Pobjedila je ekipa OŠ Ljudevit Gaj iz Krapine , a drugi su bili učenici iz OŠ Hodošan (Međimurje).

U svibnju pobjednici idu na državno natjecanje, a mi se u miru vraćamo svojim školskim obavezama i pripremama za upis u srednju školu (većina ekipe).

Rezultatom su naši učenici pomalo nezadovoljni, a zakaj je tak, pitajte njih!

Iskreno im čestitamo!

VRUĆE, VRUĆE VIJESTI !!!!
datum: 18. 3. 2013. 21:43
Ekipe prve pomoći koje djeluju na području Gradskog društva Crvenog križa Zabok okupile su se u subotu, 16.ožujka u našem dragom mjestu. Cilj je bio dobro se osjećati, pokazati određena znanja i vještine i izabrati ekipu koja će predstavljati GD na međužupanijskom natjecanju.

Bili smo ponosni domaćini za 7 ekipa koje su se natjecale na 7 radilišta. Konačni pobjednik je ekipa na fotografiji. Ukoliko ih poznajete čestitajte im, od srca, jer su postigli odličan rezultat nakon puno učenja i vježbanja.

Vjerujem da će voditelj Davor Žažar uskoro napisati opsežnije izvješće.

Za sada, iskrene čestitke svim sudionicima i veliko hvala svim volonterima i volonterkama koji su pomogli u organizaciji i realizaciji susreta.

pedagogica

I BRESTOVEC JE BRONČANI !
 datum: 29. 1. 2013. 12:11

Patricia,Doretea,Mihaela,Karlo i učitelj Marko predstavljali su našu školu na Županijskoj vjeronaučnoj olimpijadi održanoj u Loboru, 25.siječnja 2013. S temom "sv. Dominik" postigli su treći rezultat između 17 ekipa sudionika. Pa su nastavili brončani niz naše rukometne reprezentacije.

Nakon kvalitetnih priprema, aktivnog sudjelovanja i predstavljanja naše škole rezultat je očekivan. Upućujemo im iskrene čestitke !

Učenici i učitelji škole

IZLOŽBA JASLICA

Uz žive jaslice koje se redovito svake godine održavaju 23. prosinca, iza Nove goidne otvara se redovito i godišnja izložba zagorskih jaslica i Angeljeka.

Krapinsko zagorska županija već niz godina podupire županijsku izložbu jaslica i anđela koja se u sklopu manifestacije "Betlehem Orehovički" održava u srcu Hrvatskog zagorja u OŠ Stjepana Radića, Brestovec Orehovički.

Ove godine su po prvi puta nagrađene dvoje jaslice koje su zadovoljile zadanim propozicijama, isticale su inovativnošću i izuzetnom kreativnošću. Nagradom od 1000,00kn nagrađene su jaslice:

Petra Škrlec 7.b. OŠ Stjepana Radića, Brestovec Orehovički i jaslice Ane Škrlec, gimazija Zlatar

Božica Breber, ŠUDIGO Zabok

Nagrađene su i jaslice: dječjeg vrtića Bedekovčina

Dominika Končića, 8.b OŠ Stjepana Radića, B.O.

Karle Capar, 5.a, OŠ Veliko Trgovišće

Pohvaljene su jaslice: OŠ Stjepana Radića, B.O.

Korina  i Kristijan Tretinjak, Ema Đurkan i Karla Paola Sopina Gutierres; Ema i Lana Kolarić; Kristijan Bubnjar

OŠ Veliko Trgovišće

Andrija Kondras, Michael Balija

OŠ Bedekovčina