Brestovec Orehovički 40, 49221 BEDEKOVČINA

Ukupno: 1939648
« Rujan 2018 »

Obnova knjižnice – ljeto 2012.

Cilj akcije bio je proširiti prostor, učiniti ga svijetlijim, ujedno i dati novi sjaj knjižnici temeljitom rekonstrukcijom.  Radovi su  započeli odmah po završetku nastavne godine u ponedjeljak 18.06.2012. micanjem knjiga i polica. Uslijedili su opsežni radovi u sklopu kojeg se napravilo: srušen je pregradni zid, rekonstruirane su električne instalacije, ožbukana je greda, izbačen  stari parket i pijesak koji je bio ispod, napravljena je betonska glazura , zidovi su pogletani i pobojeni, postavljen je laminat, a police za knjige su nanovo prebojane.

Kada je prostor bio namješten nabavljeno je računalo za potrebe učenika koje je donirala OŠ Lijepa naša Tuhelj, na čemu se zahvaljujemo ravnateljici Nataliji Knezić-Medvedec.  Akcija je završila  12.rujna 2012. kad su u knjižnicu  stigli novi radni stol, uredska stolica i trakaste zavjese.

U radovima su sudjelovali učenici Lucija Krznar, Karlo Krznar, Dorotea Valjak i Patricia Tikvenjak, prijatelji Filip, Ivan , Nenad i Igor, majstori Ivek i  Srećko, učitelji Slaven, Marko i Srećko, tehničko osoblje Katica, Anita, Draš i Ivek.

Zahvaljujem svim kolegama, prijateljima i učenicima bez čije pomoći ništa od navedenog ne bi bilo moguće ostvariti. Naravno, treba spomenuti i naše kuharice Baricu i Šteficu koje su nam cijelo vrijeme fino kuhale.

Želim se posebno zahvaliti ravnatelju Zdenku Kobeščaku bez čije podrške ne bismo mogli provesti ovako opsežne radove. Nadam se da se trud isplatio i da smo zajedničkim radom stvorili ugodan prostor za boravak na zadovoljstvo  korisnika – učenika i učitelja.

U nastavku možete vidjeti slike nastajanja naše nove knjižnice.

Knjižničar, Davor Žažar