Ukupno: 1947311

PORTUGALSKI PRIMJERI DOBRE PRAKSE U VOLONTIRANJU
Autor: LJUBICA GORIČKI, 9. 4. 2018.

"Od 4.-8. ožujka 2018. godine bili smo na studijskom putovanju u Portugalu zajedno s kolegama i kolegicama učiteljima i zaposlenicima udruga iz Krapinsko-zagorske županije.

U Lisabonu smo posjetili školu Colégio Valsassina gdje smo se upoznali s njihovim radom s djecom od vrtićke do srednjoškolske dobi, kao i s radom udruge Quercus - ANCN. Posjetili smo i grad Castelo Branco gdje su nas ljubazno ugostili profesori škole Escola Cidade de Castelo Branco i djelatnici lokalne samouprave i Caritasa. U školi smo vidjeli razne jednostavne i primjenjive primjere uvođenja “zelenih” tema i volontiranja u nastavu, a Caritas nam je predstavio svoj rad na aktualnim projektima u lokalnoj zajednici."

Vijest je ovo sa stranica DOOR-a. Nalazi se uz album s fotografijama. Pogledajte!

Našu školu predstavljali su: Zdenko Kobeščak, ravnatelj / Tanja Gulija Jujnović, suradnica na projektu / Ljubica Gorički, koordinatorica Eko-škole.