Ukupno: 1947311

Sastanak Povjerenstva za izradu Strategije digitalnog sazrijevanja
Autor: Zdenko Kobeščak, 15. 5. 2018.

U sklopu svečanosti otvaranja Učionice u oblaku u našoj je školi održan i sastanak državnog Povjerenstva za izradu Strategije digitalnog sazrijevanja hrvatskih odgojno-obrazovnih ustanova. Sastanku je nazočila i pomoćnica ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidija Kralj.

Operativno je sastanak moderirala i vodila Dragana Kupres iz CARNet, a dijelom su sastanku mogli prisustvovati i učitelji naše škole. Tako su učiteljica Višnja Borovčak i dr. sc. Zrinka Gregurić Ferenček predstavile naša iskustva u sklopu akcijskog istraživanja o trijadnom načinu rada koji uključuju horizontalno povezivanje učitelja i vertikalno uključivanje stručnih suradnika koji rade u našoj školi.

Tom prilikom je, osim već tradicionalnog projekta Radost muziciranja kojeg vodi učiteljica glazbene kulture, dr. sc. Mirjana Horvat, ekskluzivno predstavljen i projekt izrade murala kojeg vodi učiteljica likovne kulture, Marjeta Đurđek, te projekt Escape forest kojeg priprema tim učitelja predmetne nastave koji predaju u 7. i 8. razredu.

Po završetku radnog sastanka svi su se uključeni vrlo pohvalno referirali na sve što su vidjeli i čemu su svjedočili u našoj školi.