Ukupno: 1947606

Poduzetništvo od gnijezda do zvijezda: Modul 3.
Autor: Zdenko Kobeščak, 4. 6. 2018.

"Hrvatska ima svijetlu budućnost! Danas sam je vidio! Veliko je zadovoljstvo bilo vidjeti agilne djelatnike škole kako prezentiraju projekt "Poduzetništvo od gnijezda do zvijezda" u kojem djeca već od osnovne škole rade svoje poslovne projekte. Razvili su svoju prodajnu aplikaciju, na brainstorming sastancima u pola sata iznose 135 ideja od kojih nekoliko i realiziraju, imaju svoj radio, tv studio, “učionicu u oblaku”, uključeni su u Croatian Makers… Sami učenici prezentirali su projekte. Oduševljen sam razinom prezentacije i ozbiljnosti. Sretan sam jer ispod vidljive površine hrvatske negativnosti razvija se sasvim nova Hrvatska! To je Hrvatska kakvu želim i koja će za 10 godina bitno popraviti stvari za koje se danas borimo!”, izjavio je predsjednik Hrvatske mreže poslovnih anđela, odnosno privatnih investitora zainteresiranih za ulaganja u proizvodne i inovativne tvrtke u vrlo ranom stadiju razvoja (CRANE) - g. Davorin Štetner.

Ovo je sukus svega što se događalo u sklopu 3. modula provođenja projekta ranog učenja pouzetništva.

Treći dan je započeo pripremom učenika OŠ Zlatar Bistrica i OŠ Stjepana Radića Brestovec Orehovički za javni nastup i predstavljanje projekta zainteresiranoj javnosti.

U sklopu sam svečanosti predstavljanja projekta, nakon pozdrava gostiju od strane ravnatelja škola, Zdenka Kobeščaka i Jasne Kokot Pelko, Martina Jurković, iz Poslovne akademije Rijeka, je upoznala prisutne s temeljnim smjernicama razvoja Poduzetničkog učenja. Prisutnima su se obratili i zamjenik načelnika općine Bedekovčina, Janko Buzjak, te pročelnik Krapinsko-zagorske županije, Ivan Lamot uputivši riječi čestitke i pohvale.

U nastavku su učenici obiju osnovnih škola predstavili svoje novostečene poduzetničke vcještine i znanja.
Dekanica Poslovne akademije Rijeka, gospođa Gordana Nikolić, istaknula je nužnost ulaganja u poduzetničke kompetencije u sklopu najvažnije uloge škole - da priprema učenike za život.

Nakon predstavljanja aplikacije ePUZ za e-poslovanje učeničkih zadruga prisutnima se obratio i predjsednik Hrvatske obrtničke komore, g. Dragutin Ranogajec, koji je snažno podržao ovaj projekt osiguravši mu dugoročnu održivost na način da je donio Odluku kojom se osiguravaju financije za pokrivanje troškova izrade i diseminacije aplikacije ePUZ kako bi je mogle koristiti sve hrvatske učeničke zaduge koje to žele.

Sve u svemu, bio je to velik dan za našu školu, dan u kojem su naši gosti jednodušno pohvalili i čestitali svima koji su uspješno relaizirali projekt u kojem učenicima trasiramo poduzetnički put - iz našeg Poduzetničkog gnijezda - do zvijezda.

A zvijezde?
"To su mali svjetionici prema kojima upiremo svoje oči,
gledajući svjetlo usred noći."