VIRTUALNA ŠKOLA

RADIO SRCE ZAGORJA

Ukupno: 2016982
« Kolovoz 2020 »

Vizija i misija naše škole

V I Z I J A

Naša je škola
OAZA zajedništva,
nepresušni IZVOR znanja
i KAMEN TEMELJAC
uspješne budućnosti naših dionika:
učenika, učitelja, roditelja i lokalne zajednice.

M I S I J A

Prepoznajemo,
podržavamo i razvijamo

POTENCIJAL svakog dionika,
kroz kvalitetno PERSONALIZIRANO
i TIMSKO-SURADNIČKO učenje i poučavanje
u
SIGURNOM, POTICAJNOM I KREATIVNOM
ambijentu naše škole.

Hranite djecu ljubavlju, tako će njihovi strahovi umrijeti od gladi.

IZVRSTAN USPJEH IZDAVAČKOG PODUHVATA U MEĐUNARODNOJ SURADNJI „NA DALJINU“
Autor: Zdenko Kobeščak, 6. 7. 2020.

Tijekom odvijanja Nastave na daljinu, učiteljica fizike i voditeljica učeničke zadruge u OŠ Stjepana Radića Brestovec Orehovički, Magdalena Ađić, ostvarila je, sa suradnicima, izvrstan izdavački poduhvat.
Naime, ovih je dana na najvećoj svjetskoj izdavačkoj platformi, Amazon.com, osvanuo podatak da se na visokom 3. mjestu najprodavanijih knjiga u kategoriji dvojezičnih dječjih knjiga nalazi knjiga „Što je škola? / What is a school?“, koju je ilustrirala učiteljica Magdalena Ađić, tekst je napisao renomirani britanski autor Michael Ross, s engleskog na hrvatski tekst je prevela učiteljica engleskog jezika, Martina Tomorad, a hrvatski prijevod je lektorirala učiteljica hrvatskog jezika, prof. Željka Meštrović – Kruhak.

Nakon digitalnog izdanja slijedi i tiskano izdanje, a u planu je da autor knjige, spomenuti književnik Michael Ross, tijekom rujna posjeti Hrvatsku, te se susretne sa svojim suradnicima „na daljinu“ iz OŠ Stjepana Radića Brestovec Orehovički.

Magdalena Ađić, Martina Tomorad i Željka Meštrović-Kruhak su učiteljice u OŠ Stjepana Radića Brestovec Orehovički, a u nastanku knjige sudjelovali su i učenici, članovi Čitalačkog kluba na engleskom jeziku: Jelena Puljek, Karlo Meštrović, Lana Posavec, Nika Tretinjak, Leona Vidiček, Petra Groš, Lana Presečki i Sabina Čehulić.

No, ipak vrijedi izdvojiti učiteljicu Magdalenu Ađić koja je maštovitim ilustracijama zaintrigirala sve čitatelje. Magdaleni je ovo već četvrta knjiga u seriji, te čak trideseta u dosadašnjoj intenzivnoj i izuzetno uspješnoj karijeri ilustratorice dječjih knjiga. Za svoj je rad primila već dvije svjetski priznate nagrade:

• za najbolji dizajn naslovnice knjige, za audio-knjigu, 2019. godine (dodijeljena u Texas-u, USA),
  • za knjigu u fizičkom izdanju, 2018. godine (dodijeljena u Velikoj Britaniji).

Knjiga se može naručiti na: https://www.amazon.com/gp/product/B08BJ5TXJT?notRedirectToSDP=1&ref_=dbs_mng_calw_3&storeType=ebooks