Ukupno: 1947855

Posjet osmih razreda Vukovaru
Autor: Ivana Kranjčec, 27. 3. 2018.

Svi učenici osmih razreda naše škole i njihovi razrednici, Srećko Pavlović i Željka Meštrović Kruhak te pomoćnica u nastavi Ana Mutak, krajem prošlog tjedna bili su na dvodnevnoj terenskoj nastavi Povijesti u Vukovaru. Terensku nastavu provodi Javna ustanova „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“, a njome su obuhvaćeni svi osmaši u Republici Hrvatskoj.

Riječ je o projektu koji obuhvaća učenje o vrijednostima Domovinskog rata i značaja Bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti suvremene Republike Hrvatske. Tijekom dvodnevnog posjeta Vukovaru učenici su učili o demokratskim procesima koji su doveli do stvaranja suverene i samostalne Republike Hrvatske te kako je ona obranjena u nametnutome ratu. Nakon uspostavljanja teorijskog okvira, učenici su posjetili memorijalna mjesta na širem području grada Vukovara gdje su kroz predavanja vodiča uvedeni u događaje koji su se tamo odigrali ratne 1991. godine. Uz memorijalnu povijest vezanu za Domovinski rat, učenici su učili i o povijesnoj i kulturnoj baštini grada Vukovara kroz posjet Gradskom muzeju Vukovar i Muzeju vučedolske kulture.

Dvodnevni posjet Vukovaru završio je Školom mira, predavanjem čiji je cilj da učenici svojim domovima odnesu poruku mira, nenasilja i tolerancije te kvizom znanja za učenike.

Izvor: http://www.mcdrvu.hr/skolski-program/posjet-osmih-razreda-vukovaru/
Vukovar_3.jpg (103.27 KB)