Ukupno: 1947119

Svestrani glumac zagrebačkog kazališta "Komedija" objavio je svoj prvi nosač zvuka pod nazivom "Zagorje ja tvoj sem sin", na kojem je objedinio svoj rad na glazbenom polju u proteklih pet godina. Isključivo autorski album, na kojem se nalaze skladbe Arsena Dedića, Ivice Pepelka, Siniše Leopolda, Viktora Crneka i drugih, pisane upravo za Adama Končića, a sa kojima se ovaj talentirani glumac-pjevač predstavio na festivalskim pozornicama. Ovaj diplomirani kazališni glumac široj je publici najpoznatiji kao novinar Krešo iz televizijske sapunice "Ljubav u zaleđu", a ostvario je ulogu i u TV seriji "Duga mračna noć". Prvu kazališnu premijeru imao je 2000. godine u rock operi "Jesus Christ Superstar", a potom su uslijedile brojne kazališne predstave. Za ulogu Rudija u "Lažnoj Barunici" 2003. godine dobio je nagradu Zlatni Histrion. Prvi solistički nastup ostvario je na Festivalu kajkavske popevke 2002. godine kada je izveo skladbu "Strele ljubavne", a najveći pjevački uspjeh ostvario je sa skladbom "Gruda dedovine" koju je uz pratnju "Fakina" otpjevao na festivalu "Pjesma i tambura" 2005. gdje je osvojio prvu nagradu publike i drugu nagradu stručnog žirija. Adam Končić glumio je, pjevao, plesao i recitirao u mnogim predstavama, vodio je mnoge manifestacije i događaje, te pjevao na mnogim festivalima, te je član Kvarteta Gubec, u kojem su tri člana iz stalne postave kazališta "Komedija", prošle je godine objavio album "Ak' sem ti srčeko ranil" za koji su ove godine dobili Porina u kategoriji najboljeg albuma folklorne glazbe.Adam je rođen 28. veljače 1977. godine u Zaboku, a djetinjstvo je proveo u Brestovcu Orehovičkom. Nakon završene zabočke gimnazije, 1995. godine upisao je Akademiju dramskih umjetnosti na kojoj je 2001. godine diplomirao u klasi profesora Joška Jurančića, poznatog režisera iz Dubrovnika.

Izvor: http://www.hdu-toplista.com