VIRTUALNA ŠKOLA

RADIO SRCE ZAGORJA

Ukupno: 2014634
« Srpanj 2020 »

Vizija i misija naše škole

V I Z I J A

Naša je škola
OAZA zajedništva,
nepresušni IZVOR znanja
i KAMEN TEMELJAC
uspješne budućnosti naših dionika:
učenika, učitelja, roditelja i lokalne zajednice.

M I S I J A

Prepoznajemo,
podržavamo i razvijamo

POTENCIJAL svakog dionika,
kroz kvalitetno PERSONALIZIRANO
i TIMSKO-SURADNIČKO učenje i poučavanje
u
SIGURNOM, POTICAJNOM I KREATIVNOM
ambijentu naše škole.

Hranite djecu ljubavlju, tako će njihovi strahovi umrijeti od gladi.

Open Discovery Space (ODS)

Open Discovery Space (ODS) je projekt koji se financira iz programa potpore politike za konkurentnost i inovacije u informacijskoj i komunikacijskoj tehnologiji (CIP ICT PSP) s ciljem poticanja usvajanja e-learning resursa putem društveno potaknutog te višejezičnog i otvorenog e-learning portala.

Projekt je počeo u travnju 2012. godine , a trajat će tri godine. Na projektu sudjeluje 51 partner, a jedan od njih je i CARNet.

Glavni cilj projekta je ubrzati razmjenu već postojećih digitalnih nastavnih materijala, njihovo usvajanje, korištenje, prilagodbu i prenamjenu bogate baze obrazovnog sadržaja kreiranog zahvaljujući nacionalnim inicijativama i financiranju iz fondova EU-a.

Povrh toga, projekt će uskladiti nastojanja i inicijative velikog broja relevantnih dionika diljem Europe, potičući i povećavajući potražnju korisnika.

Ciljevi projekta

ODS je usmjeren rješavanju raznih izazova koja susrećemo unutar e-learning okruženja u kontekstu cijele Europe. Samo sučelje e-learning portala je dizajnirano uzimajući u obzir potrebe studenata, nastavnika, roditelja i donositelja odluka.

ODS će ispuniti tri glavna cilja.

Kao prvo, omogućit će dionicima da s jednog, integriranog mjesta pristupe e-learning resursima iz raznih i raspršenih repozitorija.
Drugo, uključit će dionike u proizvodnju smislenih obrazovnih aktivnosti korištenjem višejezičnog portala izrađenog u stilu društvenih mreža, nudeći e-learning resurse kao i servise za proizvodnju obrazovnih aktivnosti.

Treće, ocijenit će utjecaj novih obrazovnih aktivnosti koje bi mogle poslužiti kao prototip koji će usvojiti dionici u školskom obrazovanju.
U ODS-u, CARNet vrši ulogu nacionalnog koordinatora za sve aktivnosti ODS-a u Hrvatskoj, što uključuje:

• ulogu organizatora i domaćina radionica ("visionary", "practice reflection" i "summative" radionice)
  • ulogu domaćina ljetne škole u Hrvatskoj u 2013., vezane uz ODS
  • prikupljanje i analiziranje podataka iz CARNetovih repozitorija
  • uključivanje dionika u raspravu o mogućnostima i preprekama s kojima se suočavaju hrvatski nastavnici kada koriste digitalna obrazovna sredstva (resurse)
  • sudjelovanje u novom ODS-ovom e-learning portalu s dva CARNetova repozitorija:

CARNet će svojim sudjelovanjem u projektu potaknuti korištenje i izradu digitalnih nastavnih materijala.

Nadalje, CARNet će svojim aktivnostima poticati potrebu za izradom otvorenih obrazovnih resursa (OER) te promovirati kulturu korištenja i razvoja istih.

Više informacija možete pronaći na službenim stranicama projekta.

Ovaj projekt financira EU.

Izvor: http://www.carnet.hr/

Voditeljica projekta u našoj školi je Andrea Haramustek, učiteljica informatike. Od slijedeće godine ODS projekt uvrstit  ćemo u Školski Curicullum.