Ukupno: 1947617

Branka Roesler, PricewaterhouseCoopers, menadžer DOP-a
Autor: Zdenko Kobeščak, 14. 12. 2017.

Branka Roesler,
menadžer za Društveno odgovorno poslovanje u PwC-u

Foto: OŠ Stjepana Radića Brestovec Orehovički

Uglednim osobama iz hrvatskog javnog života postavili smo 2 pitanja:

1. Što je, po Vama, najvažnija pouka koju ste primili u svojoj osnovnoj školi?

2. Što bi, u svjetlu nadolazećih blagdana, poručili učenicima, djelatnicima i roditeljima učenika naše škole?

Evo poruke koju nam je uputila Branka Roesler, mnadžer za DOP u najvećoj svjeskoj revizorskoj tvrtci - PricewaterhouseCoopers i velika dobročiniteljica:

Poštovani,
prije svega, hvala Vam na ovom lijepom mailu i ukazanoj časti, zaista ste me razveselili! 😊

Drago mi je da imam priliku s vašim učenicima podijeliti svoje iskustvo i nadam se pozitivno utjecati na njihovo razmišljanje i stavove.

Uvijek su nam govorili kako je osnovna škola odgojno-obrazovna ustanova, dok je srednja škola obrazovno-odgojna. Iako osnovne korijene odgoja dobivamo od roditelja, u osnovnoj školi, pod utjecajem učitelja i nastavnika, formiramo svoju osobnost, stječemo radne navike, učimo se socijalizaciji i osnovama međuljudskih odnosa te osnovnim vrijednostima - kako osobnim, tako i općenitim.

Mene osobno osnovna škola je naučila disciplini i radnim navikama, naučila me da ne budem "kampanjac", što mi je u procesu obrazovanja, a još više u poslu koji obavljam uvijek bilo od neprocijenjive koristi. Također, osnovna škola postavila mi je temelje i pokazala važnost izgradnje pozitivnih međuljudskih odnosa i važnost prijateljstva.  Stara kineska poslovica kaže: "Ako umreš, znajući da si imao jednog prijatelja, umro si kao sretan čovjek".

Ono što smatram najvažnijim u životu je da sve što radiš, trebaš raditi sa srcem, a to je nešto o čemu možemo najviše naučiti od vas, divnih ljudi i djece iz ove škole u srcu Zagorja! Pri svakom posjetu i susretu sa svima vama uvjek me iznova oduševi s koliko entuzijazma i ljubavi radite i pomažete drugima!

U svjetlu nadolazećih blagdana moja poruka vašim učenicima bila bi da  vjeruju u svoje snove i slijede svoje srce i niti jedan cilj neće biti neostvariv. Roditeljima, nastavnicima i djelatnicima vaše škole bih poručila da čuvaju i njeguju najveće blago koje imaju, a to su djeca, jer oni su naša budućnost.

U ime svih djelatnika PwC-a i svoje osobno ime svima želim sretan i blagoslovljen Božić i sretne i vesele blagdane!

Srdačno,

Branka