Ukupno: 1947855

Kolinda Grabar Kitarović, Predsjednica Republike Hrvatske
Autor: Zdenko Kobeščak, 14. 12. 2017.

Kolinda Grabar - Kitarović,
Predsjednica Republike Hrvatske

Foto: Poslovni tjednik Lider

Uglednim osobama iz hrvatskog javnog života postavili smo 2 pitanja:

1. Što je, po Vama, najvažnija pouka koju ste primili u svojoj osnovnoj školi?

2. Što bi, u svjetlu nadolazećih blagdana, poručili učenicima, djelatnicima i roditeljima učenika naše škole?

Evo odgovora i poruke koju nam je uputila Kolinda Grabar - Kitarović, Predsjednica Republike Hrvatske:

1. Sjećanja na moju osnovu školu nosim u najljepšoj uspomeni cijeli život jer me sjećaju na bezbrižno doba djetinjstva, dragih prijatelja, učitelja i nastavnika i želja mi je da i vi iz svoje škole ponesete takve uspomene. Posebno se sjećam koliko sam puno čitala, a moji najdraži pisci u osnovnoj školi bili su Ivana Brlić Mažuranić, Mato Lovrak, Ivan Kušan, pjesnici Luko Paljetak, Dobriša Cesarić i Dragutin Tadijanović.

U svojoj sam osnovnoj školi stekla navike učenja, odgovornosti prema sebi i svojoj budućnosti i daljnjem školovanju, solidarnosti prema učenicima koji nisu mogli uspješno svladati neko gradivo i kojima sam rado pomagala.  Upravo sam u osnovnoj školi spoznala kako je znanje ono blago koje čovjek uvijek nosi sa sobom, a nitko mu ga ne može oduzeti. Shvatila sam također, kako jedan pojedinac može puno, ali isto tako da svi zajedno možemo puno više.

2. Božićno doba vrijeme je darivanja, no ne samo onih šarenih paketića, već i vrijeme darivanja dobrih djela.
Draga djeco, upravo darivanje pažnje i dobrih djela Božiću daje onaj pravi smisao i stoga pokušajte nekome blagdane učiniti ljepšim, nekim darom ili pažnjom.
Ponekad je lijepa i utješna riječ poklon koji najviše razveseli onoga koji je primi.

Vama, svim djelatnicima Osnovne škole Stjepana Radića iz Brestovca Orehovičkog i vašim obiteljima želim sretan Božić i svako dobro u novoj godini i sve vas srdačno pozdravljam!

Kolinda Grabar-Kitarović
Predsjednica Republike Hrvatske