Ukupno: 1946787

Luka Burilović, predsjednik Hrvatske gospodarske komore
Autor: Zdenko Kobeščak, 15. 12. 2017.

Luka Burilović,
predsjednik Hrvatske gospodarske komore

Foto: Poslovni tjednik Lider

Uglednim osobama iz hrvatskog javnog života postavili smo 2 pitanja:

1. Što je, po Vama, najvažnija pouka koju ste primili u svojoj osnovnoj školi?

2. Što bi, u svjetlu nadolazećih blagdana, poručili učenicima, djelatnicima i roditeljima učenika naše škole?

Evo odgovora i poruke koju nam je uputio Luka Burilović, predsjednik Hrvatske gospodarske komore:

Najvažnija lekcija koju sam ponio iz svoje osnovne škole je da se uporan rad uvijek naposljetku isplati i da ne treba previše dramatizirati oko sitnih, usputnih neuspjeha na putu prema konačnom cilju. Naučio sam da jedna loša ocjena ne znači kraj svijeta, već je treba uzeti kao motivaciju da ubuduće budem bolji i da zaključna ocjena bude prava slika mog zalaganja. Iako je teško tako razmišljati kad se bliže ispiti i love prosjeci, škola, a kasnije i život, nije utrka na kratke staze, već svojevrsni maraton u kojem konstantan trud i zalaganje na kraju uvijek pobjeđuju.

Još jedna vrlo važna lekcija koju sam usvojio jest da se ocjene nisu toliko važne koliko stečeno znanje koje vam nitko ne može uzeti i osporiti. Učite zbog sebe, a ne da zadovoljite roditelje i učitelje. Nova znanja i vještine najveći su kapital koji možete ponijeti sa sobom iz osnovne škole, na koji god se put odlučili. I na kraju, ne zaboravite se zabavljati usput sa svojim školskim kolegama i prijateljima, da vam razdoblje osnovnog školovanja ostane lijepa uspomena koje ćete se uvijek s radošću prisjećati.

Prije svega bih vam svima poželio puno zdravlja, sreće, ljubavi i, naravno, dobrih ocjena.

Naše Zagorje može poslužiti za primjer drugim krajevima Hrvatske u mnogo područja, a jedno od njih je i poduzetništvo. Nadam se da će mnogi od vas ubuduće na temelju znanja stečenog upravo u vašoj osnovnoj školi pokrenuti svoje tvrtke i ostvariti svoje potencijale u svom rodnom kraju. Iznimno je bitno da vi mladi ljudi ostanete tu, gradite svoje zajednice i bolju budućnost cijele zemlje.

Kažu da društvo napreduje kada starije generacije sade stabla u čijoj sjeni neće sami uživati. To je moto po kojem se osobno vodim u životu i prema kojim nastojim voditi Hrvatsku gospodarsku komoru kao instituciju. Iako moram priznati da situacija koju vam ostavljamo u naslijeđe nije bajna, istinski se trudimo popraviti ju i omogućiti vam što bolje startne pozicije u životu. Na vama je da svaku priliku koja vam se pruži iskoristite pa da u mojim godinama možete s optimizmom gledati mlade koji dolaze, čvrsto vjerujući da za budućnost Hrvatske ne treba strahovati.

Još jednom vam svima želim sve najbolje za blagdane, da vam se sve želje ostvare i da budete na ponos svojim profesorima i roditeljima.
Volite svoju domovinu i kupujmo hrvatsko!