« Travanj 2024 »

PROLJETNE RADIONICE ZA DAROVITE I ONE KOJI SU NA TOM PUTU
Autor: Zdenko Kobeščak, 31. 5. 2022.

Premda se proljeće pribižava svom završetku, a ljeto je pred nama, red je da se prisjetimo i ovogodišnjih Proljetnih radionica koje su, tijekom, uskrsnih praznika održane u našoj školi:

1. Radionica „RIJEKA RIJEČI“ okupila je 14 sudionika/ca 3. i 4. razreda. Pripremila ju je i vodila učiteljica RN Višnja Borovčak. Kroz nekoliko raznolikih aktivnosti učenici su proširivali ishode predviđene Kurikulumom Hrvatskog jezika: predstavljanje na neobičan način, premetaljka korištenjem imena i prezimena, proljetna premetaljka, zagonetke, asocijacije, neobična priča, pantomima s bajkama, pisanje akrostiha i činkvine o proljeću.

Na kraju radionice, učenici su ispunili evaluacijske listiće. Svi su se osjećali lijepo, dobro, iznenađeno, oduševljeno, zadovoljno i gotovo svima se sve svidjelo. Dobili su pohvalnice i zajedno su se fotografirali.

2. Radionica „JEZERO MAŠTE“ zainteresirala je 12 učenika/ca od 1. do 8.razreda. Pripremila ju je i vodila pedagoginja Ljubica Gorički.

Sudionici su rješavali logičke zadatke iznalazeći točna ili maštovita i neobična rješenja (Pitalice-Smicalice, Zagonetke-odgonetke, Droodles, premetaljke, Na slovo-na slovo, Potraga za blagom). Na kraju ispunjen je evaluacijski listić. Sudionici su se osjećali veselo, lijepo, sretno, odlično, znatiželjno, oduševljeno, iznenađeno, ponosno i ohrabreno.

Najviše im se svidjelo što su pronašli i dobili blago ili dok su ga tražili, zatim određeni zadaci koje su radili u paru, a nekima baš sve! Učenicima su dodijeljene pohvalnice za sudjelovanje od KZŽ (RSD Futura). Vrlo dinamičan susret sa jezerom maštovitih odgovora u nekim zadacima.

3. Radionica (likovna kolonija)  „MORE BOJE“  okupila je 7 učenica OŠ Bedekovčina i OŠ Brestovec Orehovički. Pripremila ju je Marjeta Škreb, učiteljica likovne kulture, a u realizaciju radionica su se uključile Ljiljana Cbvetko, učiteljica LK i  Silvija Ilić, pedagoginja iz OŠ Bedekovčina  te  Iva Muhek, učiteljica engleskog jezika iz OŠ Brestovec.

Učenici su se okušali u slikanju u prirodi na štafelajima, slikajući krajolik koji ih okružuje. Slikali su tehnici tempere, a kao likovni zadatak morali su slikati u što više tonova boja. Slikali su po uzoru na djela umjetnika Đure Pulitike koji na svojim radovima koristi vrlo žive boje, a oblici koje slika se stapaju s krajolikom.

Svi učenici su svladali likovnu tehniku tempere i izvrsno su je izveli. Krajolik koji su učenici slikali je ispao bajkovit, vrlo maštovit i obiluje tonovima. Svaki učenik je naslikao svoje viđenje krajolika koji je promatrao. Radovi su uspješni.

Na kraju radionice učenici su ispunili evaluacijske listiće. Izložba radova će biti postavljena u holu OŠ Stjepana Radića Brestovec Orehovički, a nakon toga  isti radovi će biti izloženi u OŠ Bedekovčina.