« Svibanj 2024 »

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN, 6.put u našoj školi
Autor: Ivančica Boroš, 25. 9. 2012.

Vedri učiteljski timovi naše škole i ove su godine pripremili niz aktivnosti  kojima smo obilježili HOD , a na poticaj Hrvatskog olimpijskog odbora.

Afirmirali smo vrijednosti olimpizma i razvijali svijest o potrebi svakodnevnog kretanja kao osnovnom ponašanju koje nas vodi prema zdravlju i jača naš imunitet.

Kako? Pogledajte pod opširnije, a fotke su u foto galeriji (uživajte kao što smo i mi)!

Vaši učitelji, učiteljice i pedagogica

Učenici predmetne nastave pogledali  su prezentaciju pod nazivom "Sjećanje na London 2012."  u kojoj smo se prisjetili 30. Olimpijskih i 14. Paraolimpijskih igara koje su održane u Londonu, kao i uspjeha naših športaša, koji su značajni i nama jako dragi .

Nakon toga su sudjelovali u paraolimpijskom kvizu. Kako je to izgledalo? Učenici su podizanjem (točan odgovor)  ili nepodizanjem (netočan odgovor) bijelih listića (osnova olimpijske zastave) odgovarali na postavljana pitanja . Tema su bile, opet OI u Londonu. Na tren smo se uživjeli u ulogu osoba s invaliditetom . Bili smo osobe sa sljepoćom, pa smo za vrijeme kviza imali zatvorene oči i sve rješavali uz pomoć sluha. Neki su se dobro snalazili slušajući šuštanje papirića, ali na kraju su , ipak, najuspješniji bili dobro pripremljeni učenici ili učenice. To su:

•5.a   Stjepan Habljak
•5.b   Vedrana Jakuš Mejarec
•6.a   Valentina Sopina
•6.b   Emil Erdelja
•7.a    Goran Franc
•7.b   Đurđica Jakuš
•8.a    Nikola Lončarić
•8.b   Dominik Končić

Nagrađeni su besplatnim odlaskom na teniski turnir Zagreb INDOOR ! Čestitamo im na fer i sportskoj borbi i postignutim rezultatima¨!

Na kraju dana, kao i svih godina do sada, HODali smo pola sata po našem zelenom krajoliku i uživali u ljepoti sunačanog dana, dobrom društvu i spoznaji kako nam kretanje godi. Neki su dobili ideju za daljnje aktivnosti kao što je berba kukuruza na usputnim njivama! Baš odlična ideja.

Naš je motto bio: SVI SMO ZAJEDNO U BIJELIM MAJICAMA! I bili smo. I tu se vidjelo naše zajedništvo i pripadanje programu.

Učenici/učenice razredne nastave ove su godine provodili svoje programe:

"A" smjena  je izradila plakate s temom Olimpijade i to na krugovima u boji kontinenata (možete pogledati u auli škole), a zatim su pješačili do obližnje livade i bavili se olimpijskim disciplinama (badminton, skok u dalj, trčanje...). Mogli su birati boju majice prema bojama krugova, a motto im je bio . "U ZDRAVOM TIJELU ZDRAV DUH!".

"B" smjena je pod sloganom ŽIVIMO ZDRAVO! odmah ujutro istrčala na tjelovježbu, izrađivala uratke (likovne, literarne) po izboru učenika, te zatim otpješačila na livadu i bavila se rekreativnim sportom. Po povratku ispunili su zbirne evaluacijske listiće (po razredima).

95% sudionika ocjenilo je aktivnosti peticom (što znači da im je bilo super i da bi vrlo rado ponovili ovakvu akciju).